Tryb Bluetooth®
Stadia

Graj bezprzewodowo za pomocą Bluetootha

Przełącz kontroler Stadia w tryb Bluetooth, aby dalej bezprzewodowo grać na ulubionych urządzeniach i w ulubionych usługach po wyłączeniu platformy Stadia

Przełączenie w tryb Bluetooth powoduje pobranie aktualizacji oprogramowania
Wymagania systemowe: Chrome w wersji 108 lub nowszej
Kontroler Stadia z ręcznie rysowaną rakietą wylatującą do góry wraz z pulsującymi falami radiowymi Bluetooth.

Co warto wiedzieć

Przełączenie jest nieodwracalne

Gdy przełączysz kontroler w tryb Bluetooth, nie będzie można przełączyć się z powrotem, aby korzystać z Wi-Fi w Stadia. W trybie Bluetooth nadal możesz grać przewodowo przez USB.

Dostępne do 31 grudnia 2024 r.

Możesz przełączyć się w tryb Bluetooth oraz sprawdzać tryb kontrolera i dostępne aktualizacje Bluetootha do 31 grudnia 2024 r.

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Po przełączeniu kontrolera w tryb Bluetooth naciśnij przyciski „Y + Stadia” i przytrzymaj je przez 2 sekundy, aby włączyć tryb parowania. Dioda stanu zacznie migać na pomarańczowo. Następnie przejdź do urządzenia, na którym chcesz grać, i sparuj kontroler w jego ustawieniach. Po sparowaniu i połączeniu kontrolera dioda stanu będzie świecić na biało. Gratulujemy. Możesz zacząć grać. Gdy następnym razem włączysz kontroler, powinien się on automatycznie połączyć z ostatnim sparowanym urządzeniem.

Dowiedz się, jak używać trybu Bluetooth

Nie wszystkie urządzenia Bluetooth są takie same, więc zgodność będzie różna. Kontroler Stadia wykorzystuje połączenie typu Bluetooth Low Energy, przez co niektóre funkcje takie jak przekazywanie dźwięku w trybie pass-through nie są możliwe do zrealizowania bezprzewodowo. Potwierdziliśmy, że kontroler Stadia działa na potrzeby rozgrywki z urządzeniami wymienionymi na liście obsługiwanych urządzeń. Nie został on przetestowany ze wszystkimi typami urządzeń Bluetooth, więc nie możemy zagwarantować jego zgodności z innymi urządzeniami.

Lista obsługiwanych urządzeń

Podczas używania kontrolera bezprzewodowo w trybie Bluetooth nie będzie można korzystać ze słuchawek przez port 3,5 mm ani przez port USB. Podczas używania kontrolera przewodowo przez USB możliwe jest podłączenie słuchawek do portu 3,5 mm.
Tak. Domyślnie przyciski Asystenta Google i przechwytywania ekranu nie działają w trybie Bluetooth, dopóki nie zostaną zmapowane. Możesz je zmapować, używając usług do mapowania przycisków.
Sprawdzając tryb kontrolera, możesz ustalić, czy jest on w trybie Bluetooth. W ramach tej czynności sprawdzane są też aktualizacje trybu Bluetooth.

Sprawdź tryb kontrolera

Upewnij się, że kontroler był podłączony do ładowania przez co najmniej 30 minut i że używasz kabla USB, który może przesyłać dane. Kabel dołączony do kontrolera spełnia to wymaganie.

Otwórz Centrum pomocy na temat trybu Bluetooth

Upewnij się, że kontroler był ładowany przez co najmniej 30 minut. Odłącz kontroler, a następnie przytrzymaj przycisk Stadia przez 10 sekund – to powinno zresetować urządzenie i umożliwić jego ponowne używanie. Jeśli to nie pomoże, przywróć kontroler do ustawień fabrycznych, przytrzymując przyciski Asystenta Google i przechwytywania ekranu przez 6 sekund. Kontroler powinien zawibrować, a dioda stanu – zamigać.

Otwórz Centrum pomocy na temat trybu Bluetooth

W przypadku trybu Bluetooth obsługa klienta nie jest dostępna. W razie pytań przejdź do artykułu w Centrum pomocy.

Otwórz Centrum pomocy na temat trybu Bluetooth

Znak słowny i logo Bluetooth® to zastrzeżone znaki towarowe należące do firmy Bluetooth SIG, Inc. Wszelkie ich użycie przez Google odbywa się na podstawie licencji. Pozostałe znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.